Атлетик с убедителен старт на новия сезон

(сн: Тони Тончев, BGbasket.com)
14-10-2018 18:32 | BGbasket.com

Атлетик започна успешно новия сезон в мъжката А група. В първия си мач от западния регион тимът победи Рилски спортист -2 с 94:59 в среща, изиграна в зала "Триадица" в София. Домакините доминираха почти през целия мач и без проблеми спечелиха.

В следващия кръг Атлетик гостува на другия столичен тим Шампион 2006, докато Рилски спортист -2 почива.

Двубоят започна сравнително равностойно. В края на първата част обаче домакините взеха инициативата и дръпнаха с двуцифрена разлика, като след десет минути игра водеха с 26:15.

През втория период Атлетик продължи да контролира събитията на терена и освен в стрелбата, имаше сериозно предимство и в подкошието. Столичният тим успя да лимитира съперника си едва до 9 точки в тази част и на почивката се оттегли при 52:24 в своя полза.

Въпреки неубедителното първо полувреме, Рилски спортист -2 показа различно лице след паузата. Тимът заигра много по-добре и преди последната четвърт стопи изоставането си на 17 точки. В оставащите минути до края обаче баскетболистите на Николай Хаджиев отново взеха нещата в свои ръце и направиха победата си още по-изразителна.

Александър Ангелов завърши с 21 точки за Атлетик, като той има пет тройки. Капитанът Тодор Захариев отбеляза 19, с 15 е Денис Петков, а Пламен Дончев добави 11.

За Рилски спортист -2 Мирослав Васов завърши с 19 точки, а с 12 се отчете Николай Гелов.