Tylko Gwarek TG na "minusie" - wyniki 8. kolejki III ligi

Trzy remisy, domowa porażka i wysoka wygrana - to bilans naszych drużyn w 8 serii gier trzecioigowców.

Spore rozczarowanie poczuli kibice w Tarnowskich Góach, gdzie miejscowy Gwarek nie sprostał "wzmocnionym" rezrerwom lubińskiego Zagłębia. Co prawda 11. minut po przerwie Kamil Cholerzyński wyrównał na 1:1, ale bramki w końcówce meczu Eryka Sobkowa i Mateusza Matrasa pogrążyły miejscowych.

Mały zawód zapewne także w szeregach radzionkowskich Cidrów i w ekipie wicelidera z Pawłowic Śląskich. W starciu beniaminków Ruch Radzionków tylko bezbramkowo zremisował w Gorzowie Wielkopolskim z tamtejszą Wartą.

Natomiast drużyna Pniówka nie zdołała na własnym boisku pokonać Ruchu Zdzieszowice. Goście z Opolszczyzny objęli prowadzenie już w 6. minucie. Podopieczni Grzegorza Łukasika wyrównali 14. minut pózniej po golu Mateusza Szatkowskiego. W drugiej połowie, mimo usilnych starań pawłowiczan - rezultat nie uległ już zmianie.

Remisowo było także w niedzielnym pojedynku "rezerwistów" Górnika Zabrze i Miedzi Legnica. Goście z Dolnego Śląska dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale za każdym razem  po kilkunastu minutach rezerwowi Górnika doprowadzali do remisu.

Jedyną i bardzo wysoką wygraną zanotowali piłkarze Rekordu Bielsko-Biała, którzy w Cygańskim Lesie rozgromili Lechię Dzierżoniów. Co prawda to goście w 7. minucie po karnym wyszli na prowadzenie, ale później rozpoczęła się prawdziwa kanonada miejcowych Rekordzistów. Gole dla gospodarzy strzelilo aż 5. różnych piłkarzy. Dwoma trafieniami może pochwalić się tylko Damian Hilbrycht.