Sukces częstochowskich Skrzaków w Wejherowie - wyniki 10. kolejki II ligi

Z 10 serii gier najbardziej zadowoleni są piłakrze Skry Częstochowa, którzy odnieśli pierwsze, wyjazdowe zwycięstwo. Kolejnej porażki doznał Rozwój Katowice, który w dalszym ciągu dzierży niechlubne miano "czerwonej latarni".

Częstochowskie Skrzaki wygrały w niedzielę na trudnym terenie z wyżej notowanym Gryfem Wejherowo i są już blisko opuszczenia strefy spadkowej. "Złotego" gola na Pomorzu zdobył tuż po przerwie Michał Kieca. Mimo dobrej gry i wielu okazji - czwartej z rzędu przegranej doznali piłkarze Rozwoju  Na własnym stadionie remisowali 1:1 do do 89. minuty z Olimpią Grudziądz, wtedy to decydujące trafienie dla lidera zadał Mateusz Marzec.

2:2, to wyniki jakie w sobotę uzyskały zespoły zarówno Ruchu Chorzów, jak i ROW-u 1964 Rybnik. Niebiescy w Stalowej Woli dwukrotnie doprowadzali do remisu w meczu ze Stalówką. Bohaterem chorzowian został Artur Balicki, który dwa razy pokonał bramkarza Stali - Łukasza Konefała.

Z kolei rybniczanie na własnym stadionie w doliczonym czasie gry wyrwali punkt pretendentowi do awansu - Radomiakowi Radom. Goście w 53. minucie prowadzili już 2:0, ale ambitni gospodarze dzięki bramkom w koncówce spotkania Michała Rostkowskiego i Kamila Spratka zdołali doprowadzić do podziału punktów.