Bramkę na wagę zwycięstwa dla zespołu z Neapolu zdobył w 65. minucie Dries Mertens, który wykorzystał świetne podanie z głębi pola Jose Callejona. Zieliński przebywał na boisku do 86. minuty. Napoli z dorobkiem 54 punktów prowadzi w tabeli i ma cztery punkty przewagi nad Juventusem, który w poniedziałek podejmie Genoę.

Cenne zwycięstwo odniosła Sampdoria, która pokonała na własnym boisku Fiorentinę 3:1. Cały mecz rozegrali Bereszyński i Linetty, a Kownacki został zmieniony w 58. minucie. Bohaterem gospodarzy był jednak Fabio Quagliarella, który zdobył trzy bramki. Przy wszystkich asystował Gaston Ramirez.

>>>Atalanta - Napoli 0:1. Zobacz wideo

Honorową bramkę dla gości strzelił Carlos Sanchez, a Bartłomiej Drągowski pełnił rolę rezerwowego bramkarza. Sampdoria z 33 punktami zajmuje szóste miejsce w tabeli.

W barwach SPAL zadebiutował Thiago Cionek, a Bartosz Salamon z powodu kontuzji nie znalazł się w kadrze meczowej. Ich zespół zremisował wyjeździe z Udinese 1:1.

Z kolei w zespole Benevento zadebiutował były gracz Legii Brazylijczyk Guilherme. Outsider włoskiej ekstraklasy przegrał na wyjeździe z Bologną 0:3. W podstawowym składzie Chievo Werona wystąpił Mariusz Stępiński (Paweł Jaroszyński był rezerwowym). Ich zespół przegrał na wyjeździe z Lazio 1:5. Stępiński zszedł z boiska w 61. minucie.

W najciekawszym spotkaniu tej kolejki Inter Mediolan zagra w niedzielny wieczór z AS Roma. W ostatnich pięciu meczach te zespoły zdobyły, odpowiednio, trzy i pięć punktów.