Slávistky rozdrtily Hradec vysoko 13:0! | SK Slavia Praha
Více

Slávistky rozdrtily Hradec vysoko 13:0!

Fotbalistky Slavie si připsaly další ligovou výhru a opět s dvouciferným výsledkem. Tentokrát porazily Hradec Králové 13:0. Čtyři branky vstřelila Svitková, tři přidala Divišová. Za týden nás čeká Slovácko a pak již derby se Spartou!

Ženy do zápasu vstoupily aktivně a velice rychle se ujaly vedení, když Krejčiříková ve 4. minutě poslala kolmici na Divišovou, která se před brankářkou nemýlila. Pak se v šanci ocitla Kožárová, ale z blízka trefila jen brankářku. Holky si vypracovaly řadu rohů, ale nebyly moc produktivní, ani do zakončení se nedostaly. Za zmínku ještě stojí slabé zakončení Kožárové a centr Bartoňové, který brankářka vyrážela na roh. Ke střeleckým dostihům jsme se dostali v druhé polovině první půle.

Ve 26. minutě po centru Dědinové na zadní tyči zakončovala Jarchovská, o minutu později přidala svou druhou branku, kdy dorazila míč po souboji ve vápně. Hodně jsme skórovali po centrech, dvakrát za sebou takhle centrovala Bartoňová, poprvé se z vápna trefila k tyči Svitková, podruhé z voleje přímo do šibenice střílela Pěničková. Ve 39. minutě Divišová vybojovala míč, který se dostal ke Kožárové a následně přesnou přihrávkou vybídla ke skórování Svitkovou. A z následné akce, znova po centru Bartoňové, skórovala Divišová.

Ve druhém poločase jsme začali břevnem Jarchovské. Střelecké hody pokračovaly s nástupem Necidové, hned z první akce využila pas Svitkové a šikovně přehodila brankářku. Po pěti minutách se z dálky prosadila Krejčiříková. A v 64. minutě po centru Divišové hlavičkovala přesně Necidová. To byl již desátý gól. V 68. minutě přidala svůj třetí gól Svitková, aby následně přidala i čtvrtý, když se jí podařilo z velkého úhlu překonat brankářku, podobně jako před týdnem proti Dukle. V samotném závěru završila hattrick také Divišová, když dorazila střelu Skálové.

"Dnes to bylo v podobném duchu jako před týdnem proti Dukle, kdy si holky s chutí zahrály, zastřílely a dali jsme góly po hezkých akcí. Ani jeden tým ale nechce moc hrát fotbal, jen odkopávají a jelikož je tam naskládáno deset hráček soupeře před vápnem, tak je to o trpělivosti. A to jsme byli a dávali branky, takže jsme spokojení," řekl k zápasu trenér Pavel Medynský.

SK Slavia Praha – FC Hradec Králové 13:0 (7:0)

Branky: 32., 39., 68. a 74. Svitková, 4., 40. a 89. Divišová, 26. a 27. Jarchovská, 58. a 64. Necidová, 38. Pěničková, 63. Krejčiříková

Sestava: Sladká, Dědinová (72. Veselá), Sedláčková, Bartoňová (72. Skálová), Dědinová, Bartovičová (46.Budošová), Divišová, Svitková, Pěničková (46.Szewieczková) , Kožárová, Jarchovská (57.Necidová)