SOFTBALL
Wesco 4A
First Team
Pitchers
Sara Johnson, Lake Stevens, jr.
Iyanla Pennington, Jackson, soph.
Catcher
Payton Beaver, Lake Stevens, sr.
First Base
Taylor Adams, Jackson, sr.
Second Base
Makala Akers, Lake Stevens, sr.
Shortstop
Kristina Day, Jackson, jr.
Morgan Allen, Monroe, sr.
Third Base
Kacey Hvitved, Monroe, sr.
Abby Winckler, Glacier Peak, jr.
Outfielders
Allison Endreson, Jackson, sr.
Sydney Haynes, Lake Stevens, jr.
Megan Rybar, Monroe, sr.
Designated Hitter
Taylor Durant, Monroe, jr.
Utility
Sam Silver, Mount Vernon sr.
Second Team
Pitchers
McKenzie Schulz, Monroe, jr.
Kendall Curtis, Glacier Peak, soph.
Sarah Reeves, Monroe, jr.
Catcher
Sam Mutolo, Jackson, jr.
First Base
Ashley Jacobson, Glacier Peak, fr.
Second Base
Elise Allen, Monroe, soph.
Shortstop
Harlee Carpenter, Glacier Peak, soph.
Third Base
Camryn DuBois, Lake Stevens, jr.
Outfielders
Braylin Jenson, Jackson, jr.
Meghan McGinnis, Lake Stevens, sr.
Mikaela Gestson, Glacier Peak, soph.
Designated Hitter
Jessica Asantor, Jackson, soph.
Utility
Megan Parsley, Glacier Peak, jr.
Wesco 3A North
First Team
Pitchers
Bailey Greenlee, Snohomish, jr.
McKenzie Justice, Marysville Pilchuck, jr.
Catchers
Rachel Christensen, Everett, jr.
Sydney Zachary, Marysville Pilchuck, soph.
Shyenne Heuer, Arlington, jr.
First Base
Rylie Wales, Snohomish, sr.
Second Base
Megan Gordon, Everett, jr.
Shortstop
Ruby Butler, Snohomish, jr.
Third Base
Lily Fischer, Marysville Pilchuck, soph.
Outfielders
Chloe Morgan, Marysville Pilchuck, jr.
Sami Reynolds, Snohomish, jr.
Tara Marquart, Everett, jr.
Designated Hitter
Emma Lande, Snohomish, jr.
Utility
Avery Holscher, Marysville Getchell, sr.
Second Team
Pitchers
Brionna Palm, Marysville Getchell, fr.
Andrea Hedington, Everett, soph.
Catcher
None
First Base
Lexi Phelps, Marysville Pilchuck, sr.
Second Base
Megan Maloney, Stanwood, soph.
Shortstops
Katie Barrett, Marysville Pilchuck, jr.
Audrey Howard, Oak Harbor, sr.
Third base
Carmen Morrison, Snohomish, jr.
Outfielders
Ame Bridgeman, Snohomish, sr.
Karleigh Coker, Arlington, jr.
Lauren Lewis, Marysville Pilchuck, fr.
Designated Hitter
Shannon Patton, Marysville Getchell, soph.
Utility
Hope Fleischman, Everett, fr.
Wesco 3A South
First Team
Pitchers
Kira Doan, Mountlake Terrace, sr.
Lauren Dent, Meadowdale, sr.
Catcher
Emma Helm, Meadowdale, sr.
First Base
Mackenzie Johnson, Lynnwood, sr.
Second Base
Kendra Cooper, Edmonds-Woodway, sr.
Shortstops
Maddie Morgan, Lynnwood, sr.
Sammy Ruiz, Mountlake Terrace, jr.
Ciara Ortiz, Edmonds-Woodway, jr.
Third Base
Jazz Zenk, Mountlake Terrace, jr.
Outfielders
Hannah Jorgenson, Shorecrest, sr.
Savanna Spratt, Meadowdale, sr.
Shaylee Scott, Shorecrest, jr.
Designated Hitter
Allison Namba, Shorewood, jr.
Utility
Gabby Calhoun, Mountlake Terrace, sr.
Second Team
Pitchers
Kyra Collingridge, Edmonds-Woodway, jr.
Mayda Rieflin, Lynnwood, jr.
Catcher
Jackie Lovelace, Edmonds-Woodway, sr.
First Base
Kaitlyn Rust, Edmonds-Woodway, soph.
Second Base
Olivia Dimmock, Meadowdale, fr.
Shortstop
None
Third Base
Gracie Boyd, Edmonds-Woodway, soph.
Outfielders
Carrie Petersen, Meadowdale, jr.
Heidi Davis, Edmonds-Woodway, jr.
Mariah Woolery, Edmonds-Woodway, jr.
Designated Hitter
McKenzie Beavin, Meadowdale, sr.
Utility
Hailee Desrosier, Shorecrest, jr.
Talk to us
> Give us your news tips.
> Send us a letter to the editor.
> More Herald contact information.