Prvé kolo série o 5.-8. miesto odohrali bystrické pumy na domácej palubovke. Aj napriek slabšiemu úvodu sa Bystričankám podarilo Nitru zdolať.

ŠKP 08 Banská Bystrica vs. BKM Junior Nitra 69:57 (32:32)

Najviac bodov: Verlíková 13, Striešová, Jelenčíková 12 – Kováčiková 18, Dubeňová Linda, Migová 7

Úvodnú štvrtinu otvorili skóre na svetelnej tabuli domáce hráčky. Nitra im to však dvojnásobne opätovala a vytvorila si vedenie troch bodov. Bystričanky sa po celý čas pokúšali na ne dotiahnuť, avšak urobili v útoku chyby, ktoré dokázali hosťujúce hráčky ihneď potrestať. Aj napriek domácemu prostrediu sa Bystričankám nepodarilo uhrať lepší výsledok a prvú štvrtinu prehrali 10:17. Prvé štyri minúty boli pre divácke oko neatraktívne, keď sa obom tímom podarilo skórovať len dvakrát. Avšak po 16. minúte zápasu sa Bystričanky konečne rozstrieľali a najmä vďaka štyrom trojbodovým premeneným pokusom v štvrtine dobehli svojho súpera. Na polčas si tak išli oddýchnuť za stavu 32:32.

Po polčasovej prestávke na ihrisku lepšie nastúpili domáce hráčky, ktorým sa v priebehu siedmich minút podarilo nastrieľať jedenásť bodov zatiaľ čo Nitra sa v útoku trápila a skórovala len dvakrát.  Bystričanky si tak vytvorili dovtedy najväčší bodový rozdiel deviatich bodov. Avšak posledné minúty tretej štvrtiny domáce hráčky zradila streľba z diaľky a naopak súper agresívne prenikal do koša, a tak ťažil z trestných hodov ale aj premenených voľných striel. Nitra si napriek nevydarenému vstupu do tretej štvrtiny napokon dokázala vybojovať vedenie o jeden bod. V štvrtej štvrtine už išlo do tuhého, no ani jedno družstvo nepoľavilo v agresivite a bojovnosti. Diváci sa tešili rýchlej hre a vysokej úspešnosti streľby na oboch stranách. V posledných siedmich minútach zápasu jednoznačne prebrali vedenie bystrické pumy, ktoré vyhrali poslednú štvrtinu najväčším rozdielom trinástich bodov. Po prvom kole série tak prevzali vedenie 1:0.

Druhý zápas série je na programe v stredu 29. marca o 20.00 hod v Nitre.

PovedalI po zápase:

Milan Špiner (asistent trénera ŠKP 08 Banská Bystrica): „Sériu sme odštartovali úspešne a to je najdôležitejšie. Vstup do zápasu nám vôbec nevyšiel, čomu sa musíme v ďalších stretnutiach vyvarovať, inak by sa nám to mohlo vypomstiť. Mali sme problém v úspešnosti trestných hodov, ale som rád, že sme to zvládli.“

Lucia Striešová (hráčka ŠKP 08 Banská Bystrica):Úvod do zápasu sme nemali príliš dobrý. Pohoreli sme na útočnom doskoku a trápili sa s trestnými hodmi, ktoré sme mali v prvom polčase 17/4. Nitra si z druhých šancí vytvorila mierny náskok, no my sme postupne zlepšili doskok, aj obranu a vrátili sa späť do zápasu. V druhom polčase sme začali koncentrovanejšie, ale opäť sme na chvíľu poľavili, čo využila Nitra a zápas tak bol vyrovnaný takmer do konca. Takéto výpadky si v ďalších zápasoch nemôžeme dovoliť. V závere sme proti ich zónovej obrane premenili dôležité strely a agresívny tlak Nitry sme taktiež zvládli. Tým sme si vytvorili rozhodujúci náskok, ktorý sme už nepustili. Do Nitry ideme za stavu 1:0 a nenecháme nič na náhodu.