Pasaules čempionāta spēle Latvija - Zviedrija: 1:2 pagarinājumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Pirmajā spēlē pasaules čempionātā Maskavā Latvijas izlase piektdien ar 1:2 pagarinājumā zaudēja Zviedrijas hokejistiem, liecina organizatoru informācija. Zviedriem bija nospiedošs pārsvars pirmajās minūtēs, bet vēlāk spēku samērs laukumā izlīdzinājās. Septiņarpus minūtes pirms pamatlaika beigām izlīdzinājumu panāca Kristaps Sotnieks, tomēr pagarinājuma pēdējā minūtē uzvaru zviedriem nodrošināja Gustavs Nīkvists.

Zviedrijas izlasi vadībā 3.minūtē izvirzīja Džimijs Eriksons, kurš nepieskatīts tika pie ripas iemetiena aplī un trāpīja vārtu tālajā stūrī. Latvijas  izlases vārtus debijas spēlē pasaules čempionātā sargā Elvis Merzļikins.

Pirmajās piecās minūtēs zviedriem bija pietiekami daudz iespēju, lai, izmantojot robus pretinieku aizsardzībā, panāktu trīs vārtu pārsvaru, tomēr ar Merzļikina palīdzību veiksme bija Latvijas izlases pusē.

Latvijas hokejisti biežāk pretinieku zonā sāka viesoties trešdaļas vidū, un laba metiena pozīcijā nonāca Kaspars Daugaviņš, bet pārspēt vārtsargu Jakobu Markstrēmu viņam neizdevās. Latvijas izlase aizvadīja arī labu skaitlisko vairākumu, vairākkārt bīstami apdraudot Markstrēma vārtus, kas gan palika neskarti.

Otrajā trešdaļā Latvijas izlase divreiz izturēja skaitlisko mazākumu un vairākkārt izkārtoja sev labas uzbrukuma iespējas. Markstrēms glāba gan pēc Gunāra Skvorcova, gan Daugaviņa metieniem. Individuāls solo pāri visam laukumam izdevās Gintam Meijam, kurš vārtsargu arī nepārspēja.

Zviedri uzbrukumā bija daudz aktīvāki trešajā periodā, līdz nonāca mazākumā, un Latvijas izlases uzbrukuma izspēli ar patālu precīzu metienu noslēdza Sotnieks. Pagarinājuma pēdējās minūtes sākumā Latvijas izlase kļūdījās aizsardzībā un zviedri palika divatā pret Merzļikinu, ko izmantoja Nīkvists.

Izlases galvenais treneris Leonīds Beresņevs spēlei nepieteica uzbrucēju Alekseju Širokovu un aizsargu Jāni Andersonu.

Latvijas hokejisti grupas kārtas turpinājumā spēlēs sestdien pret Čehiju un pirmdien pret Krieviju, kā arī dosies laukumā pret Šveici (11.maijā), Dāniju (13.maijā), Kazahstānu (14.maijā) un Norvēģiju (17.maijā). Otrā grupā Sanktpēterburgā spēlēs Baltkrievija, Kanāda, Somija, ASV, Slovākija, Francija, Vācija un Ungārija.