WESCO 4A
FIRST TEAM
Pitchers
Jake Mulholland, jr., Snohomish
Ryan Sandifer, sr., Snohomish
Ryan Fredrickson, sr., Mount Vernon
Catcher
Austin Pinorini, sr., Cascade
Infielders
Jacob Eason, jr., Lake Stevens
Jordan Bettencourt, sr., Kamiak
Justin Brown, sr., Lake Stevens
Aaron Avalos, sr., Jackson
Chase Ridder, sr., Lake Stevens
Jason Mustappa, sr., Mount Vernon
Outfielders
Andrew Chartrand, sr., Monroe
Maguire Gibson, sr., Mount Vernon
Justin Hampson, jr., Jackson
Designated hitter
Tristan Brock, sr., Mount Vernon
Utility
Ben Dmochowsky, sr., Snohomish
Jake Mulholland, jr., Snohomish
SECOND TEAM
Pitchers
Jared Cogar, jr., Monroe
Skylar Swords, sr., Lake Stevens
Catcher
Ben Dmochowsky, sr., Snohomish
Infielders
Brad Morgan, sr., Snohomish
Carson Lindell, jr., Mount Vernon
Cameron McGrath, jr., Cascade
Andrew Pitts, sr., Kamiak
Outfielders
Alex Cheesman, sr., Jackson
Payton Shepard, sr., Jackson
Ramon Ozuna, sr., Mariner
Designated hitter
Ryan Sandifer, sr., Snohomish
Utility
Skylar Swords, sr., Lake Stevens
HONORABLE MENTION
Daniel Murphy, sr., Monroe
Alex Spahman, sr., Monroe
Jeremy Martin, jr., Jackson
Anton Soderqvist, soph., Jackson
Elijah White, fr., Mariner
Andrew Kane, jr., Snohomish
Kody Kaysner, sr., Snohomish
Connor Thompson, sr., Snohomish
Jake Long, sr., Kamiak
Dominic Nickerson, jr., Kamiak
Tim Cummings, jr., Mount Vernon
Brennen Hancock, jr., Cascade
Bryson Blackmore, sr., Cascade
Matthew Butler, sr., Cascade
Andrew Bustard, jr., Lake Stevens
Nick Hoskins, sr., Lake Stevens
Sam Pyzer, jr., Lake Stevens
WESCO 3A NORTH
FIRST TEAM
Pitchers
Tyler Snavely, sr., Oak Harbor
Parker House, sr., Marysville Pilchuck
Catcher
Garrett Wiseman, sr., Arlington
Infielders
Collin Montez, soph., Marysville Getchell
Nic Anderson, sr., Marysville Pilchuck
Brent Mertens, sr., Oak Harbor
Kevyn Johnson, jr., Oak Harbor
Carl Meders, sr., Oak Harbor
Trey Southard, sr., Marysville Pilchuck
Tristan Southard, jr., Marysville Pilchuck
Outfielders
Landon Riker, sr., Marysville Pilchuck
Daniel Smith, jr., Arlington
Robert Herring, jr., Oak Harbor
Riley Kluin, sr., Stanwood
Designated hitters
Tristan Sheward, soph., Arlington
John Clark, sr., Marysville Getchell
SECOND TEAM
Pitchers
Tanner Bradford, sr., Arlington
Colin McKenzie, jr., Stanwood
Sam Loomis, sr., Everett
Catchers
Trey Tiffany, soph., Stanwood
Dylen Boomer, jr., Marysville Pilchuck
JJ Valencia, sr., Marysville Pilchuck
Infielders
Lewis Elliot, jr., Everett
Megan Dedrick, jr., Everett
Peter Jung, sr., Arlington
Isaac Olsen, jr., Stanwood
Ryen Verbarendse, jr., Stanwood
Outfielders
Branden Perdue, soph., Arlington
Liam Shelley, soph., Stanwood
Collin Mahoney, sr., Marysville Getchell
Trent Tinglestad, jr., Marysville Pilchuck
Designated hitter
Henry Jennings, sr., Stanwood
HONORABLE MENTION
Danny Wolfe, sr., Oak Harbor
Clay Doughty, sr., Oak Harbor
Christian Bertram, sr., Oak Harbor
Chris Trisler, fr., Oak Harbor
Jared Bailey, soph., Arlington
Logan Sewell, sr., Marysville Pilchuck
Jared Wade, sr., Marysville Pilchuck
Michael Larson, soph. Everett
Ryan Burt, fr., Everett
Bryant Greene, jr., Everett
WESCO 3A SOUTH
FIRST TEAM
Pitchers
Ian Oxnevad, sr., Shorewood
Jared Whitman, soph., Lynnwood
Catcher
Parker Coffey, sr., Meadowdale
Infielders
Lawton Manipon, sr., Lynnwood
Jacob Hunnewell, sr., Meadowdale
Steffen Torgersen, sr., Shorewood
Drew Serres, jr., Mountlake Terrace
Kyler McMahan, soph., Lynnwood
Outfielders
Harrison Jacobs, jr., Shorewood
Jason Shevenko, sr., Mountlake Terrace
Chantz Justice, sr., Edmonds-Woodway
Designated Hitter
Jacob Lundin, sr., Glacier Peak
SECOND TEAM
Pitchers
Lucas Jungmann, sr., Lynnwood
Elliott Reece, sr., Meadowdale
Catcher
Brady Girgus, jr., Lynnwood
Infielders
Dylan Peterson, sr., Glacier Peak
Brice Foster, jr., Lynnwood
Ryan Ober, soph., Glacier Peak
Arthur Pate, soph., Shorewood
Brandon Mitchell, soph., Edmonds-Woodway
Outfielders
Max Wagner, sr., Shorewood
Dakota Barlament, sr., Meadowdale
Lucas Jungmann, sr., Lynnwood
Designated Hitter
Jared Maxfield, soph., Mountlake Terrace
HONORABLE MENTION
Kenley Ackerman, sr., Meadowdale
Jesse Prothero, sr., Mountlake Terrace
Garrett Walsh, sr., Meadowdale
Jaden Yackley, sr., Mountlake Terrace
Brett Schafer, sr., Meadowdale
Zayn Phillips, sr., Mountlake Terrace
Alex Thompson, sr., Meadowdale
Ben Reijonen, sr., Mountlake Terrace
Kegan Corcoran-Sipe, soph., Shorecrest
Garrison Krohn, soph., Edmonds-Woodway
Jake Oliver, sr., Shorecrest
Dominic Marinez, jr., Edmonds-Woodway
Carson Hoerner, sr., Lynnwood
Joey Rees, sr., Edmonds-Woodway
Cole McKisson, sr., Shorewood
Colton Bunt, soph., Glacier Peak
Grant Jones, sr., Shorewood
Nate Sanders, jr., Glacier Peak
Brendan O’Brien, sr., Shorewood
Gabe Eatmon, sr., Glacier Peak
Spencer Jacobs, jr., Shorewood
Sam Wyatt, jr., Glacier Peak
Talk to us
> Give us your news tips.
> Send us a letter to the editor.
> More Herald contact information.